خاصیت های کم نظیر سیر

ارسال در تاریخ : ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

سیر

مشخصات ظاهری:

سیر گیاهی چند ساله با پیاز تخم مرغی یا تخم مرغی تو سری خورده می باشد. سیر متشکل از 6 تا 15 پیازچه است که ساقه عریان آن به ارتفاع 60 تا 80 سانتی متر می باشد. اغلب در بخش فوقانی و قبل از بخش گل دهنده خمیده بوده و برگ ها تخت یا ناودار و خطی به طول 4 تا 20 سانتی متر و به عرض 0/5 تا 2/5 سانتی متر هستند. چمچه با نوک بلند و چتر حامل و پیازچه های متعدد است. گلپوش مایل به سفید بوده و میله های پرچم کوتاه تر از گلپوش می باشند.

سیر در اروپا و در ایران در استان های گرگان، مازندران، گیلان، آذربایجان، همدان، خوزستان، فارس، اصفهان و تهران کاشته می شود.

سیر

فواید و مصارف سیر:

طبع سیر گرم و خشک بوده و سرشار از گوگرد، سیلیس و ید می باشد، به همین دلیل بدن را در برابر بیماری ها مصون نگه می دارد.

سیر حاوی ترکیباتی فعال مانند آلییان یک ماده بی بو شامل اسید آمینه سیستین روغن اینولین مخمر بیوکاتالیزور موادی با واکنش آلکالوئیدی ویتامین های A،B،C است.

خواص درمانی سیر عبارت است از:

گندزدای روده و ریه، باکتری کش، مقوی، محرک گردش خون، کاهش دهنده فشار خون، کاهش دهنده تعداد ضربان قلب، ضد اسپاسم، متعادل کننده ترشح غدد، ضد تصلب عروق، ضد نقرس و التهاب مفاصل، اشتها آور، مقوی معده، ضد نفخ، کرم کش، تب بر، پیش گیری کننده سرطان.

سیر به صورت خوراکی برای پیشگیری و درمان بیماری های عفونی، اسهال خونی، بیماری های تنفسی، عفونت های ریوی، گریپ و سرما خوردگی، آسم، سیاه سرفه، ضعف و خستگی عمومی، اسپاسم های روده ای، ضعف هضم، فشار خون بالا، خستگی قلبی، اسپاسم های عروقی، اختلالات دستگاه گوارش، واریس، هموروئید، تصلب شرایین، پیری زود رس، پر خونی، روماتیسم، کمی ادرار، آماس پاها، آب آوردن شکم، سنگ مجاری ادراری، سوزاک، بی اشتهایی و انگل های روده ای.

سیر

سیر از سفید شدن موها جلوگیری می کند، باز کننده صدا است و اسپرم را زیاد می کند و سبب طولانی تر شدن عمر می شود. تسکین دهنده تشنج و آرام کننده اعصاب است.

برای درمان نوریت و پولی موزیت ( ورم – التهاب یک یا چندین عصب که در مسیر آن احساس درد گردد) سیر را خورد نموده با روغن کافور مخلوط نموده و محل درد را مالش دهید.

سیر دارویی مؤثر برای درمان روماتیسم و نزله می باشد و دارویی ضد کرم و قاعده اور است. پیاز آن بادشکن، محرک قوه باه، خلط آور، محرک و مفید در تب ها، سرفه ها و تب نوبه است.

شیره سیر برای درمان قرمزی پوست در امراض پوستی و به صورت قطره قطره برای درمان گوش درد مصرف می شود. درر درمان سوء هاضمه، نفخ و قولنج مفید است. سیر خام کاهنده گلوکز، کلسترول و تری گلیسیرید است.

سیر

سیر‌ به علت مدر بودن برای رفع آب آوردن انساج مفید است وجهت رفع دردهای رماتیمسی و عصبی ضماد سیر‌ بسیار موثر است.

جهت ضد عفونی کردن دستگاه تنفسی در هنگام بیماری های مربوطه از شربت سیر استفاده کنید. مقدار ۱۰۰ گرم سیر را با ۲۰۰ گرم آب و ۲۰۰ گرم شکر یا قند مخلوط کرده و آن را بجوشانید تا له شود. مقدار مصرف برای این منظور سه قاشق سوپخوری در روز است.

در یکی از بیمارستان های آمریکا برای ضدعفونی کردن فضای بیمارستان از سیر‌ استفاده می کنند. پاستور پزشک معروف فرانسوی آزمایشات زیادی روی سیر انجام داد و اثر باکتری کشی سیر‌ را تائید کرده است . هم چنین سیر‌ ضد انعقاد و لخته شدن خون است.

در شوروی سیر بنام پنی سیلین معروف است و معمولاً هنگامیکه آنفولانزا شیوع دارد، مصرف آن بالا می رود درچندسال پیش که آنفلوانزا شیوع پیدا کرد مردم شوروی ۵۰۰ تن سیر مصرف کردند .

سیاه زخم به سیر بسیار حساسیت دارد. سیر یک پادزیست طبیعی است که سیستم مصونیت را تحریک می کند و اثر بخشی سلول های سفید خون و سلول های تی را افزایش می دهد. سیر رشد باکتری را متوقف می کند یا می کشد.سیر بدون تردید کلیدی برای رسیدن به یک مصونیت مطلوب است و بدن را علیه عفونت ها محافظت می کند.

سیر

خوردن سیر‌ سلولهای سرطانی را از بین می برد و برخی از انواع سل ریوی را معالجه می‌کند، به خصوص وقتی که با شیر مخلوط باشد. برای معالجه ی اسهال ، برونشیت، سردرد و زکام مزمن، ضعف حافظه و سرگیجه سودمند است و در برابر امراض بسیاری مانند تب ، مقاوم است.پوست بدن را خوش رنگ و گونه‌ها را سرخ و روده‌ها را از عفونت‌ها پاک می‌کند (به خصوص در کودکان) و با این خاصیت از انسان در مقابل بیماری حصبه و دیفتری محافظت می‌کند. هم چنین سنگ کلیه را از بین می‌برد و کرم‌های نازک شکم کودکان را نابود می‌سازد. فلج و رعشه را معالجه می‌کند و در مورد مالاریا و بی‌خوابی خیلی مفید است.

برای درمان میخچه و زگیل باید سیر را نرم کنید و بصورت مرهم روی میخچه و زگیل بگذارید. هر چند وقت آن را تکرار کنید تا به کلی میخچه و زگیل از بین برود.

مصرف سیر‌ مقدار کلسترول خون را پائین می آورد . مقدار LDH را کاهش می دهد. مقدر مصرف آن برای این منظور ۳۰ گرم در روز است . جالب است که با مصرف سیر‌ در چند ماه اول مقدار کلسترول ممکن است بالا رود و این بدین علت است که کلسترول از داخل نسوج خارج شده و داخل خون می شود که از آنجا دفع گردد بعد از اینکه کلسترول به حالت نرمال رسید باید برای نگهداری آن روزی نصف سیر‌ خام مصرف کرد.

سیر

خوردن آن‌‌ از سرطان جهاز هاضمه جلوگیری می کند. چینی ها قرن هاست که برای پائین آوردن فشار خون از سیر‌ استفاده می کنند.

اگر یک بسته سیر را در انبار غلات آویزان کنید و یا روی آن پخش کنید، باعث فرار موش‌ها خواهد شد.

وقتی حشره‌ای شما را گزید، فوری محل نیش زدگی را با سیر بمالید تا سوزش و درد آن تسکین پیدا کند.

جویدن جعفری بعد از خوردن سیر یا جویدن 2 عدد قهوه بو داده بوی بد آن را از بین می برد.مصرف بیش از حد سیر ایجاد فراموشی، صفرا، کاهش قدرت بینایی و کم خونی می شود. پس در خوردن آن باید اعتدال به خرج داد.


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی